Ozonowanie

Zastosowania ozonatora w sektorze motoryzacyjnym

W kabinach pojazdów oraz w systemach klimatyzacyjnych, gdzie jest niezbędna czystość i higiena, czyszczenie metodami tradycyjnymi bywa niewystarczające a produkty chemiczne nie zapewniają dezaktywacji wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń.

Istnieją miejsca i strefy gdzie jest prawie niemożliwe lub bardzo utrudnione usunięcie brudu i kurzu będących siedliskiem bakterii, wirusów, zarodników, grzybów, etc.

Te mikroorganizmy, które namnażają się w zawrotnym tempie i zakażają środowisko są również źródłem wszelkich nieprzyjemnych zapachów i wyziewów.

Żaden środek chemiczny nie jest w stanie ich usunąć, OZON TAK!

Odkażacz mikrobiologiczny, zapewnia całkowite bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz eliminacje wszelkich zapachów pochodzenia organicznego i nieorganicznego.Ozon jest dekontaminatorem (odkażaczem)

Ozon zabija: bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszelkie mikroorganizmy

Ozon niszczy: zanieczyszczenia chemiczne (emitowane przez wykładziny, meble, izolacje, farby, lakiery i farby do drewna, tworzywa sztuczne).

Ozon eliminuje: zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego, niszcząc lotne cząsteczki, które przenoszą zapachy, czyli je niszczy a nie maskuje.

Praktyczne zastosowanie ozonatora

Owoce/Warzywa – woda ozonowana Owoce, warzywa należy włożyć do miski (naczynia), dolać wody do momentu, w którym będą całkowicie zanurzone, po tym należy na dnie naczynia umieścić rurkę silikonową z zoolitem, włączyć urządzenie na czas 8-10 minut. Po zakończeniu procesu można je wyjąć i bezpośrednio ugotować. W przypadku gdy chcemy jeść je od razu należy odczekać około 8 minut aby ozon zareagował wystarczająco z komórkami warzywa/owoców.
Owoce/warzywa – 03 w postaci gazu Warzywa włożyć do torebki, torebkę napełnić O³, aż będzie pełna, takie przechowywanie warzyw znacznie zwiększa okres przechowywania i ich świeżość.
Ryby, mięsa, jaja Mięso, drób, jajka należy włożyć do miski, dodać wody, włączyć urządzenie na 20-30 minut. W trakcie procesu ozon (O³) zniszczy szkodliwe mikroorganizmy, które pojawiły się w procesie uboju i transportu, O³ również usuwa hormony, antybiotyki etc. Szkodliwe dla człowieka.
Ryby, owoce morza Podobnie jak mięso i jaja, owoce morza łatwo mogą zostać skażone bakterią vi brio parahae molyticus i bakterią halophic. O³ jest najlepszym sposobem oczyszczania owoców morza, pozwoli na otrzymanie pysznych i idealnych owoców morza.
Mycie ryżu Ryż najpierw należy umyć, potem należy włożyć do miski i zalać wodą, włączyć urządzenie na około 10 minut. Ryż należy gotować w wodzie, którą działało 03, pozwoli to rozłożyć pozostałości nawozów chemicznych, ryż tak ugotowany będzie dużo smaczniejszy i odżywczy.
Lodówki Brzydkie zapachy mogą powstawać jeżeli lodówka nie jest czyszczona. Wynika to z faktu, że są w niej duże ilości bakterii. Należy włożyć do lodówki silikonową rurkę i przymknąć drzwiczki (nie należy za mocno zgnieść rurki), O³ zacznie sterylizować lodówkę i usunie nieprzyjemne zapachy, tym samym zwiększy trwałość żywności i zapobiegnie utracie przez nią smaku. Wystarczy 10-15 minut, po których należy przewietrzyć komorę lodówki.
Zdrowie i uroda
 • kąpiel, mycie twarzy w wodzie ozonowanej czyni skórę białą, gładką, delikatną, aktywuje komórki epidermy, usuwa toksyny z ciała, przyspiesza metabolizm, usuwa zmęczenie;
 • kąpiel w wodzie ozonowanej ma świetny leczniczy wpływ na choroby skóry, woda ozonowana może zapobiec chorobom zakaźnym jak również pomóc w dolegliwościach reumatycznych, Pozwala również zapobiec infekcji ran;
 • woda ozonowana może usunąć z włosów zapach szamponu, bakterie, rozpuszczalniki organiczne (formaldehyd, benzen i inne), ozon czyni włosy miękkimi i gładkimi;
 • mycie stóp ozonowaną wodą może wyeliminować ich brzydki zapach, ma dobry wpływ na choroby stóp, np. grzybicę.
Dezynfekcja ubrań
 • do prania ubrań można wykorzystać ozonowaną wodę, ubrania należy ozonować przez 20 minut zamoczone w wodzie, po ozonowaniu należy dodać około 1/3 standardowej ilości proszku, ubrania zostaną zdezynfekowane, ozon również wybiela plamy i oszczędza proszek do prania;
 • można również wykorzystać ozon do prania ręczników, bielizny, usunięcia zapachu potu z ubrań;
 • bieliznę. Ręczniki, skarpetki, pieluchy należy ozonować zanurzone w wodzie przez około 20-30 minut.
Oczyszczanie wody pitnej Zeolit myjki ozonowej należy włożyć do plastikowego wiadra (butelki), potrzeba około 6-8 minut pracy urządzenia aby oczyścić 5L wody (inne ilości wody proporcjonalnie), chlor, amoniak, bakterie zostaną z wody usunięte. Ozon usuwa substancje trujące jak chloroform, ciężkie metale, zwiększa natlenienie wody. Pozwala cieszyć się czystą wodą w domu;
 • oczyszczona woda może zostać wykorzystana do gotowania, przed wypiciem wody ozonowanej należy odczekać około 15 minut;
 • wykorzystanie wody ozonowanej do płukania i mycia zębów nie tylko usuwa bakterie z jamy ustnej ale również może pomóc w utrzymaniu ich białego koloru;
Ozonowanie pomieszczeń
 • ozonowanie niezwykle skutecznie usuwa wszelkie zapachy i sterylizuje pomieszczenie;
 • dym papierosowy, zapach moczu, kału i wymiocin, zapach zwierząt domowych, zapach świeżej farby, zapach spalenizny;
 • pomieszczenie o powierzchni 15m2 ozonujemy 2 razy po 30 minut z przerwą 1-godzinną. Po ozonowaniu pomieszczenie obficie wywietrzyć.
Rada praktyczna: ujście rurki ozonatora umieścić jak najwyżej.
Samochód osobowy i dostawczy
 • ozonowanie wnętrza dużego samochodu osobowego przez 20-30 minut powoduje całkowite usunięcie wszelkich zapachów wraz ze sterylizacją wnętrza oraz kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Inne zastosowania
 • ochrona ubrań i garderoby przed owadami i substancjami szkodliwymi;
 • ochrona spiżarni i zbiorów przed substancjami trującymi i insektami;
 • usuwanie zapachu zwierząt i ich ochrona przed pchłami;
 • usunięcie nieprzyjemnego zapachu i sterylizacja toalet;
 • usuwanie insektów polega na likwidacji ścieżek zapachowych, którymi to ścieżkami poruszają się np.: karaluchy, mrówki faraona itp.
Inne zastosowania wody ozonowanej
 • wykorzystanie do podlewania kwiatów i warzyw w dużych pomieszczeniach, zapobiega to atakom insektów i szkodników oraz nie wymaga stosowania pestycydów;
 • hodowla rybek oraz wyroby akwariowe – O³ pozwala oczyścić wodę z bakterii, wirusów i zanieczyszczeń;
 • fasole, które miały kontakt z wodą ozonowaną są pyszne w smaku;
 • pod wpływem wody ozonowanej ziarna rosną dużo szybciej

Kontakt

Telefon komórkowy:
+48 602 894 933 (ERA)

Telefon stacjonarny:
(018) 3373 988

E-Mail:
biuro@janecki.pl

Adres:
Limanowa - Sowliny 271
(ul. Graniczna)
34-600 Limanowa
woj. małopolskie

Dojazd